Cuvantul adresat la numirea ca membru de onoare ARGH a d-nei dr. Torako Yui

diploma de onoare Dr. TORAKO YUI

Stimata doamna dr. Torako Yui,
Presedinte al Asociatiei Medicale Japoneze de Homeopatie (JPHMA)

Va multumim pentru onoarea pe care ne-ati facut-o cu ocazia Seminarului de homeopatie
pe care l-ati sustinut pe 24 octombrie, in Romania, la Iasi. A fost un schimb de experienta extrem de benefic si interesant pentru noi, faptul de a cunoaste si alte abordari ale tratamentului homeopatic, pe care le-ati dezvoltat in decursul timpului in Japonia si care si-au dovedit eficacitatea in practica medicala.

Prezentarea dumneavoastra si modul de expunere ne-au impresionat profund, au atins  corzile interioare ale sufletului si au creat legaturi nevazute, dar puternice, intre noi si membrii grupului dvs. si consideram ca aceasta legatura este in acelasi timp cu toti membrii JPHMA.

Faptul ca ati dorit sa cunoasteti si activitatea Asociatiei Romane de Gemoterapie si Homeopatie a fost provocare si o multumire, datorita aprecierilor pe care le-ati exprimat la sfarsitul intalnirii.Din aceste considerente, dorim sa va oferim titlul de MEMBRU DE ONOARE AL ARGH, titlu care, prin acceptarea dumneavoastra, va aduce o mare valoare asociatiei noastre.

Folosim de asemenea acest prilej pentru a va felicita cu ocazia celui de-al XVIII-lea Congres de homeopatie al Asociatiei Medicale Japoneze de Homeopatie (JPHM), care se va desfasura la Tokyo in ianuarie 2018, congres care  marcheaza totodata 20 de ani de munca sustinuta depusa de catre dvs pentru introducerea si dezvoltarea homeopatiei in Japonia.

Suntem cu gandul alaturi de toti participantii la acest Congres, pentru a  omagia alaturi de ei, intreaga dumneavoastra activitate, didactica si practica, tot efortul pe care l-ati facut pentru a face cunoscute in Tara Soarelui Rasare cunostintele medicului Samuel Hahnemann, ale carui urme le pastram cu drag si pe teritoriul Romaniei, ca si invataturile lui Pol Henry, legate de Gemoterapie si de puterea terapeutica regasita in tesuturile tinere de planta.

Va multumim totodata pentru invitatia lansata colegei noastre, dr. Malina Ciumasu, de a
sustine un seminar pe teme de Gemoterapie miasmatica in cadrul congresului de la Tokyo. Speram astfel ca asociatiile noastre sa fie la inceputul unei fructoase colaborari, pe taramul celor doua discipline, sa ne impartasim in continuare experienta dobandita de fiecare dintre noi, pe parcursul anilor, medici din doua popoare diferite, care ne-am intalnit cu bucurie, in acelasi scop, de a aborda cu responsabiliatate si iubire suferinta umana.

Cu aleasa stima si pretuire,
Dr. Simona Nițu
Presedinte al Asociatiei Romane de Gemoterapie si Homeopatie (ARGH)

© Asociatia Romana de Gemoterapie si Homeopatie